Resultat 2022 

 

Ballerup IDS 220925

Domare; Rob Douma

Danga's Nicke Junkerson jun.kl Exc 1ck Juniorcert Juniorcacib

KBHJV-22 2BH Cert

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Cacib KBHV-22 BIR

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck Juniorcacib KBHJV-22 1BT

Cert KBHV-22 BIM

 

Sandviken IDS 220918

Domare; Maija Lethonen

Danga's Nicke Junkerson jun.kl Exc 1ck Juniorcacib 2BH Cert

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 2ck 3BH R-cacib

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck  R-cert

 

SKV Special Sandviken 220917

Domare; Per Lundström

Danga's Nicke Junkerson jun.kl Exc 1ck 4BH R-cert

Danga's Ivan Kalleson ökl Exc 2ck 

Danga's Ecke Göteson ch.kl 3ck

 

Falsterbo NDS 220911

Domare; Kim Vigsö Nielsen

Danga's Nicke Junkerson jun.kl Exc 1ck 2BK Cert

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH BIR BIG2

 

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck 2BT Cert

Danga's Kayla Ragnarson ukl VG

Danga's Asta X-Dotter ch.kl Exc 1ck 4BT

Uppfödargrupp 1HP

 

Visby Nordic DS 220828

Domare; Carl-Gunnar Stafberg

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Nordic cert BIR

 

Visby NDS 220827

Domare; Hans Almgren

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1CK 1BH Cacib BIR BIG1 BIS3

 

Bornholm IDS 220814

Domare; Markku Mähönen

Danga's Lukas Jollyson ökl Exc 1ck 4BH R-cert

Daga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Cacib BIR Bornholmsvinnare-22

 

Bornholm Nordic DS 220813

Domare; Shaun Watson

Danga's Lukas Jollyson ökl Exc 1ck 3BH Cert

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1CK 1BH Nordic cert BIR

Dansk Jubileumsvinnare-22

 

Bornholm IDS 220812

Domare; Klaus Strack

Danga's Lukas Jollyson ökl Exc 1ck 4BH

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Cacib (C.I.B, ej bekr)

BIR BIG3 Hammerhusvinare-22

 

 

Tvååker IDS 220709

Domare; Gunilla Skallman

Danga's Lukas Jollyson ökl Exc 1ck 1BH Cert Cacib BIM

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck 1BT Cert BIR

Danga's Kayla Ragnarsdotter ukl Exc 1

* * * * *

Tvååker NDS 220708

Rasdomare; Marieanne Baden

Gruppdomare; Jens Myrman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danga's Lukas Jollyson ökl Exc 2ck 2BH R-cert

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck 1BT Cert BIR BIG4

Danga's Kayla Ragnarsdotter ukl Exc 1ck 2BT R-cert

* * * * *

Vejen IDS 220619

Domarae; Gunnar Nyman DK

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Cacib BIR Cruftskvalificerad

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck jun.cert 1BT Cert BIM

Cruftskvalificerad  Dansk JuniorChampion

Danga's Kayla Ragnarsdotter ukl VG

* * * * *

Vejen Nordic Dog Show 220618

Domare; Peter Machentoch Ty

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Nordic Cert BIR

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck jun.cert 1BT Cert Nord Cert BIM

Danga's Kayla Ragnarsdotter ukl Exc 1ck 2BT R-cert 

* * * * *

Vejen IDS 220617

Domare; Hans Almgren

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH Cacib BIR

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 1ck jun.cert 1BT Cert BIM

Danga's Kayla Ragnarsdotter ukl Exc 1ck 2BT R-cert Cacib

* * * * *

SKV Huvudutställning Gränna 220526

Domare hanar; Ann-Christin Johansson

Domare tikar; Anna Uthorn

Danga's Larry Jollyson jun.kl Exc

Danga's Nicke Junkerson jun.kl Exc 1ck Bästa junior

Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1ck 1BH BIR/BIS

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 2ck

Danga's Alma X-Dotter ökl Exc

Danga's Hilda Primusdotter ökl Exc

Danga's Botilda Thorsdotter ch.kl Exc

Kennel Danga's uppfödargrupp 2HP (av 8 grupper)

 

Bestående av:

Ecke, Larry, Nicke & Nellie

* * * * *

Hässleholm Nordic Dog Show 220522

Domare; Johnny Andersson

Danga's Nicke Junkerson jun.kl Exc 1ck 1BH Cert Nordic cert BIR

* * * * *

Roskilde IDS 220514

Domare; Anette Bystrup

Danga's Nellie Junkersdotter jun.kl Exc 2ck

Danga's Asta X-Dotter ch.kl Exc 1ck 2BT R-cacib

* * * * *

NDS Västerås 220423

Domare; Carsten Birk, Danmark

Danga's Nellie Junkersdotter valpkl 1HP BIR-valp

CH Danga's Ecke Göteson ch.kl Exc 1CK, 1BH, BIR

 

* * * * *

Malmö IDS 220317

Kurt Nilsson

Danga's Jemma Kallesdotter ökl Exc 2ck 3BT R-cacib

* * * * * 

Danska Spetshundklubben Skensved 220305

Danga's Nellie Junkersdotter

BIR Valp